MäklarOfferter

Ida Bornesand

Mäklare på Svenska Mäklarhuset

Ida Bornesand
BetygStjärna5/5
Svenska Mäklarhuset

Mitt jobb bygger på en ärlig dialog, stort engagemang och extrem noggrannhet vilket jag levererar med glädje. Jag älskar mitt jobb och är övertygad om att det påverkar resultatet! Mina tjänster ska alltid hålla högsta kvalité och den största vinsten för mig är att bli rekommenderad av mina kunder och ses som ett naturligt förstaval vid nästa försäljning.

Fastighetsmäklaren har själv skrivit presentationen.

Begär offertPil
Ida säger

Vad skiljer dig från andra mäklare?

Jag går in helhjärtat och ger alltid 100%.

Topp 3 mest rekommendationer Valletuna Q4

Hur marknadsför du dina bostadsförsäljningar?

Svenska Mäklarhuset erbjuder en bred marknadsföringsportfölj som bland annat innefattar matchning av de aktuella objekten mot vårt stora kundregister.

Internetannonsering av objektet sker bl a via hemnet.se, dn.se samt på vår egen hemsida svenskamaklarhuset.se.

Vi visar alla våra bostäder på Aftonbladet.se.

Annonsering sker även på sociala medier såsom Facebook och Instagram. För att er bostad skall visas upp från sin bästa sida och attrahera många spekulanter anlitar vi professionella fotografer till fotograferingen.

Av erfarenhet vet vi att grannar i ert område bör informeras om försäljningen så att de är medvetna om när det blir visningar men även så att de kan informera vänner som kan vara intresserade av att flytta till området. Av denna anledning sänder vi ut adresserade brev till boende i närområdet innan första visningen.

Vi sätter även upp Till salu-skyltar hos de banker vi samarbetar med och givetvis i våra välbesökta bobutik. Svenska Mäklarhuset har 28 st bobutiker runt om hela Stockholm och Uppsala.

Rekommendationer (5)

Ida Bornesand har fått följande rekommendationer från tidigare säljare och köpare.

Stjärna5 / 5Baserat på 5 omdömen
Emma C.+6 mån.
Sålde bostadsrätt i Täby

Ida Bornesand var lyhörd, tillgänglig, professionell och skarp. Hon har även bra med kontakter och spekulanter. Jag rekommenderar Ida Bornesand som mäklare!

Yenny G.+6 mån.
Sålde radhus/parhus i Vallentuna

Jag är oerhört nöjd att jag valde Ida som mäklare, hon var helt fantastisk! Ida är inlyssnande, snabb, otroligt hjälpsam och tydlig i sin dialog. Hon skötte hela försäljningen superbra, och om jag ska sälja bostad igen så kommer jag definitivt att välja Ida Bornesand - alla gånger. Rekommenderar starkt!

Lena F.+6 mån.
Sålde tomt i Vallentuna

Ida var jätteduktig och skötte försäljningen mycket bra. Hon låg på och ansträngde sig för att få det sålt och hon var riktigt proffsig. Jag kan absolut rekommendera Ida som mäklare!

Lotta O.+6 mån.
Sålde radhus/parhus i Täby

Ida skötte allting gällande försäljningen bra, hon var tålmodig.

Lämna omdöme

Här mäklar Ida Bornesand

Ida jobbar som mäklare i Täby och Vallentuna.

Objekttyper

Ida förmedlar följande objekttyper.

Bock
Bostadsrätt
Bock
Fritidshus
Bock
Radhus/parhus
Bock
Tomt
Bock
Villa

Arvodestyper

Ida erbjuder sig att mäkla under följande ersättningsformer.

Bock
Fast arvode
Bock
Rörligt mäklararvode (Fast procentsats)
Bock
Arvodestrappa (Procentrappa)

Exempelprospekt

Så här kan ett mäklarprospekt se ut för objekt som Ida förmedlar.

Bli matchad med rätt mäklare för just din bostadsförsäljning.

Börja härPil

Kontakta Ida

Ska du sälja bostad? Jämför flera mäklareJämför mäklarePil

Vår unika matchningstjänst hjälper dig att enkelt jämföra och hitta rätt mäklare.

Här jobbar Ida

Ida Bornesand är verksam som mäklare på följande mäklarkontor.

KronaToppmäklare jobbar här
Svenska Mäklarhuset Täby
Stjärna5/5
Svenska Mäklarhuset TäbyCatalinavägen 8, 183 68 TäbyBrev taby@smh.seTelefon 08 - 765 36 40
KronaToppmäklare jobbar här
Svenska Mäklarhuset Vallentuna
Stjärna5/5
Svenska Mäklarhuset VallentunaSkördevägen 2, 186 31 VallentunaBrev vallentuna@smh.seTelefon 08 - 684 397 90