Om Adam Bäckström
Vilken är den främsta anledningen till att man ska anlita Adam?
Mig ska du anlita pga min gedigna erfarenhet och att jag alltid vet vilka knappar som jag ska trycka på för att få fram högsta möjliga slutpris!
Vad skiljer Adam Bäckström från andra mäklare?
Jag utmärker mig främst under visningar och i förhandlingen där jag som mäklare kan göra skillnad. Jag har övat i 11 år och övning ger färdighet!
Vad har du att säga om området och bostadsmarknaden där du jobbar?
Solna är en mycket attraktiv del av Stockholm där alla åldrar kan trivas. Vill man bo centralt men slippa storstadsstressen, är Solna helt perfekt med sina stora grönområden men alltid närhet till en kommunikation!
Hur marknadsför Adam sina bostadsförsäljningar?
Vi har ett brett spektra av digitala kanaler såsom Hemnet, Bovision, Hitta Hem m.fl, FaceBook, Instagram och Aftonbladet. På så sätt minimerar vi risken att tappa den potentiellt bästa köparen. Utöver detta har vi bl a ett brett kundregister med tanke på vår starka marknadsandel och att vi där träffar många potentiella köpare till de bostäder som vi förmedlar. Inför annonsering anlitar jag alltid samma fotograf/er som jag litar på till 100%, bilder är enligt mig, steg 1 och det som får en potentiell köpare att vilja komma på en visning. Jag skriver alla texter själv och är ALLTID den som man hittar på visningen, alltså ingen assistent som inte kan marknadsföra boendet på plats.
Uppgifterna ovan är lämnade av fastighetsmäklaren själv. Profilen uppdaterades 2020-09-30.

- Bostadsrätter
- Radhus
- Villor
- Botkyrka
- Danderyd
- Ekerö
- Haninge
- Huddinge
- Järfälla
- Visa fler platser...
- Lidingö
- Nacka
- Norrtälje
- Nykvarn
- Nynäshamn
- Salem
- Sigtuna
- Sollentuna
- Solna
- Stockholm
- Sundbyberg
- Södertälje
- Tyresö
- Täby
- Upplands Väsby
- Upplands-Bro
- Vallentuna
- Vaxholm
- Värmdö
- Österåker
- Söker du mäklare på andra platser: Hitta mäklare
- Fast arvode
- Rörligt mäklararvode (Fast procentsats)
- Arvodestrappa (Procentrappa)


“Adam var trevlig och saklig, en mäklare med fötterna på jorden. Han skötte försäljningen på ett väldigt bra sätt.”
- Ann W. säljare av bostadsrätt i Solna

För dig som vill anlita den BÄSTA mäklaren


“Adam ingav förtroende och tog hand om precis allt kring försäljningen, vi behövde inte oroa oss för något alls.”
- Göran T. säljare av bostadsrätt i Solna

För dig som vill anlita den BÄSTA mäklaren


“Adam har en bra lokalkännedom och gav ett bra intryck. Han är lätt att ha att göra med, väldigt hjälpsam och engagerad genom hela försäljningen.”
- Patrik A. säljare av bostadsrätt i Solna

För dig som vill anlita den BÄSTA mäklaren
Adam Bäckström
är mäklare på
Är du Adam Bäckström?
Logga in och redigera din presentation här.