Om Sven-Erik Gustavsson
Vilken är den främsta anledningen till att man ska anlita Sven-Erik?
Jag har arbetat med att driva Mäklarhuset i Sigtuna i över 25 år och är den mäklare som kontinuerligt arbetat längst i Sigtuna kommun. Jag är bra på det jag gör – hjälpa till i vad som för många är en av livets största affärer!
Vill Du veta mer om Din bostads värde eller hur jag kan hjälpa Dig med en försäljning så tag kontakt med mig.
Jag gör det enkelt för Dig!
Vad skiljer Sven-Erik Gustavsson från andra mäklare?
Erfarenhet och lokalkännedom. Under 2000-talet har jag sålt flest bostäder av samtliga mäklare i Sigtuna kommun!
Vad har du att säga om området och bostadsmarknaden där du jobbar?
Sigtuna kommun är en mycket offensiv kommun där en mångfald av företag skapar goda arbetstillfällen och med Arlanda som den största arbetsplatsen.
Flera större byggprojekt sker, bland annat Steninge Slottsby, Steningehöjden och Sigtuna Stadsängar med en god blandning av olika boendeformer.
Hur marknadsför Sven-Erik sina bostadsförsäljningar?
Med marknadsföring på Internet på alla större bostadssajter, Facebook, Instagram, Twitter och vår egen hemsida är Mäklarhuset den ledande aktören på nätet.
Ett stort kundregister med intressenter som letar bostad i Sigtuna kommun kan vi redan på dag 1 av ett försäljningsuppdrag ta kontakt med många presumtiva köpare.
Uppgifterna ovan är lämnade av fastighetsmäklaren själv. Profilen uppdaterades 2021-12-07.

- Bostadsrätter
- Fritidshus
- Radhus
- Tomter
- Villor
- Sigtuna
- Söker du mäklare på andra platser: Hitta mäklare
- Fast arvode
- Rörligt mäklararvode (Fast procentsats)
- Arvodestrappa (Procentrappa)
Sven-Erik Gustavsson
är mäklare på
Är du Sven-Erik Gustavsson?
Logga in och redigera din presentation här.