Hitta bästa mäklaren i ditt område Tjänsten är gratis Inga förpliktelser Spara tid & pengar Få högre försäljningspris
Johanna Peltomäki, Mäklare på MOHV Täby

Johanna
Peltomäki
Mäklare på MOHV

5 av 5 i betyg

Om Johanna Peltomäki

Vilken är den främsta anledningen till att man ska anlita Johanna?

Jag har arbetat framgångsrikt jobbat som mäklare sedan -14 och drivs av att skapa affärer. Jag tror att testa nya vägar leder till framgång. 2019 valde jag att förverkliga en dröm av att driva ett eget mäklarkontor och gick därmed in som delägare i MOHV Täby tillsammans med min kompanjon. Vi har gemensamt skapat ett nytt koncept och tanke för hur din bostadsförsäljning ska gå till på bästa möjliga vis. Vi är övertygade att det konceptet gör att du får maximalt betalt för din bostad. Vi arbetar mycket med att designa och paketera din bostad för att attrahera så många köpare som möjligt. Med rätt paketering och marknadsföring ser jag till att din bostad blir såld till högsta möjliga pris.

Vad skiljer Johanna Peltomäki från andra mäklare?

Jag har sålt i ett brett spektrum av bostäder, allt mellan 2 - 33 mkr. Många av dem har varit i ett premium-segment. Jag älskar att testa och lära mig nya saker, något som jag tror är en av grundbultarna för framgång. Jag har publicerat flest annonser och fått flest rekommendationer av de områden som jag tidigare varit verksam i. Jag har också medverkat i en podcast om köp och försäljning av bostadsrätter. Jag har ett stort engagemang i de affärer jag har och ger inte upp om det mot all förmodan skulle gå trögt, då finner vi nya vägar tills din bostad är såld.

Hur marknadsför Johanna sina bostadsförsäljningar?

Vi tror starkt på digitala plattformar. MOHV är ett modernt varumärke och vill också positionera sig därefter. Vi finns givetvis på MOHV.se, Hemnet. MOHV Täby har en egen sida på Instagram och Facebook som vi märker ger en stor interaktion mot köpare och säljare. Vi har också smart marknadsföring via sociala medier där vi styr flödet mot de som tittat på liknande bostad förut. Självklart är också ett bra verktyg att annonsera via word-of-mouth, dvs. att vi pratar mycket om våra bostäder och framhåller det bästa med dem.

Uppgifterna ovan är lämnade av fastighetsmäklaren själv. Profilen uppdaterades 2021-04-27.

Johanna säljer
Objekttyper
  • Bostadsrätter
  • Radhus
  • Tomter
  • Villor
På följande platser
  • Danderyd
  • Sollentuna
  • Täby
  • Vallentuna
  • Vaxholm
  • Österåker
  • Söker du mäklare på andra platser: Hitta mäklare
Johanna erbjuder Följande arvodestyper
  • Fast arvode
  • Rörligt mäklararvode (Fast procentsats)
  • Arvodestrappa (Procentrappa)
JOHANNAS prospekt

Svårt att välja mäklare?

Hitta & jämför mäklare gratis

Johanna Peltomäki
är mäklare på

Är du Johanna Peltomäki?
Logga in och redigera din presentation här.