
Vad tycker köpare och säljare om Jeannette?
Baserat på 6 omdömen har Jeannette 4 / 5i betyg och 4 rekommendationer.
Jeannette beskrivs som en mycket trevlig och vänlig mäklare som inger förtroende och upplevs som genuin. Säljarna lyfter fram att hon är rak på sak, har god lokalkännedom och bra kunskap, samt att hon är handlingskraftig och får saker gjorda. Flera omdömen betonar att hon genom sitt arbetssätt ordnat bra försäljningar, vilket gör att kunderna känner sig nöjda med både processen och resultatet.
Sammanfattningen av Jeannettes omdömen är AI-genererad.
17 oktober 2024
Sålde fritidshus i Nynäshamn
Jeanette är en väldigt vänlig mäklare som ordnade med en otroligt bra försäljning.
18 juni 2024
Sålde fritidshus i Vårsta-Grödinge
Jag är nöjd med Jeannette. Hon är rak på sak och har bra lokal kännedom.
29 november 2022
Sålde bostadsrätt på Södermalm
Jeanette var mycket trevlig och gjorde ett bra jobb.
17 december 2019
Sålde villa i Nynäshamn
Jeanette var duktig och fick saker gjorda och det kändes som hon var en genuin mäklare med bra kunskap.
| Registrerad sedan | 2005 |
| Antal år som mäklare | 20 år |
| Objektstyper | Bostadsrätt Fritidshus Radhus/parhus Tomt Villa |
| Arvodestyper | Fast arvode Procent av slutpriset Provisionstrappa |
Ska du sälja bostad?
Begär offertSkicka en kostnadsfri offertförfrågan till Jeannette Hannerfeldt för att jämföra mäklare inför din bostadsförsäljning.
Jeannette Hannerfeldts verksamhetsområden
Jeannette jobbar som mäklare i Haninge och Södertälje.
Därför ska du anlita mig
Jag har jobbat med skärgårdsobjekt i snart 20 år från Landsort upp till Arholma, även strandnära lägen i Mälaren och ner till Sankt Annas skärgård. Jag älskar mitt jobb och åtar mig alla uppdrag med stort engagemang. Jag förmedlar gärna fritidshus i alla prisnivåer. Ingenting är för litet eller stort, alla får samma personliga service. På vintern förmedlar jag bostadsrätter och villor i Stockholm och dess närförort.
Det här skiljer mig från andra mäklare
Varje bostadsförsäljning ser jag som ett unikt projekt där varje bostad har olika behov och målgrupper. Jag jobbar hårt och lovar att göra allt jag kan för att du ska få din bostad såld snabbt, tryggt och till ett högt försäljningspris. Du finner mig alltid tillgänglig på telefon och sms, så har du några frågor eller funderingar är det bara att kontakta mig. Min ålder är också positiv i detta yrke (55 +), man har erfarenhet och kan möta spekulanter på ett bra sätt.
Så marknadsför jag mina bostadsförsäljningar
Hos Kjell Johansson Fastighetsbyrå får du den bästa och mest unika marknadsföring. Vi har vårt kontor på Götgatsbacken i Stockholm, vilket är bra då oftast en Stockholmare köper fritidshus i skärgården. Har man en lokal mäklare så syns man bara lokalt. Götgatsbacken är den mest befolkade gatan i Stockholm så exponeringen i våra skyltfönster ger utmärkt resultat. Vi har rejäla annonser i Dagstidningar, samt i exklusivare upplagor som DI Weekend, även annonser i Tidningen skärgården. Vi finns också med på ett flertalet mässor under året, den största är Båtmässan i Älvsjö där vi marknadsför kommande objekt.
Fastighetsmäklaren har själv skrivit presentationen.
Kontakta Jeannette Hannerfeldt
Jämför & hitta bästa mäklaren – helt gratis!Jämför mäklare gratis
Här jobbar Jeannette
Jeannette Hannerfeldt är verksam som mäklare på följande mäklarkontor.
Vanliga frågor och svar om Jeannette Hannerfeldt
Hur erfaren är Jeannette som mäklare?
Hur länge har Jeannette jobbat som mäklare?
Vilka arvodestyper erbjuder Jeannette?
Vilka typer av bostäder säljer Jeannette?
I vilka områden jobbar Jeannette?
Vad ligger Jeannettes genomsnittliga slutpriser på?
Vad ligger Jeannettes genomsnittliga kvadratmeterpriser på?
Hur stor är skillnaden mellan utgångspris och slutpris för Jeannette?
Vad tycker kunderna om Jeannette?
Kunder beskriver Jeannette Hannerfeldt som:
- väldigt vänlig mäklare
- ordnade en otroligt bra försäljning
- rak på sak
- har bra lokal kännedom
- genuin mäklare med bra kunskap
Hon har betyget 4 av 5 baserat på verifierade omdömen hos MäklarOfferter.

