
Vad tycker köpare och säljare om Hanna-Louise?
Baserat på 2 omdömen har Hanna-Louise 4,2 / 5i betyg och 2 rekommendationer.
Hanna Louise beskrivs som en mycket social och trevlig mäklare som skapar god personkemi och inger förtroende. Säljare lyfter att hon arbetar snabbt och smidigt och att affären kan bli klar på kort tid, i ett fall såldes bostaden på en vecka. Hennes lokalkännedom och tidigare försäljningar i området upplevs som en tydlig fördel och hon använder sitt kontaktnät på ett sätt som gör processen enkel för kunden. Dessutom uppskattas hennes konkreta tips och råd inför försäljningen, vilket sammantaget gör att säljare gärna rekommenderar Hanna Louise vidare.
Sammanfattningen av Hanna-Louises omdömen är AI-genererad.
12 oktober 2021
Sålde bostadsrätt i Trelleborg
Jag kände en personkemi med Hanna-Louise och det var därför jag valde henne som mäklare. Affären gick snabbt, smidigt och objektet var sålt på en vecka. Jag rekommenderar Hanna-Louise vidare!
28 september 2021
Sålde villa i Trelleborg
Hanna hade sitt kontaktnät och hon hade sålt en tidigare bostad i samma område där vi hade våran och det tyckte vi var smidigt. Hon var dessutom väldigt social, trevlig och kunde ge bra tips. Rekommenderas!
| Registrerad sedan | 2018 |
| Antal år som mäklare | 8 år |
| Objektstyper | Bostadsrätt Fritidshus Radhus/parhus Tomt Villa |
| Arvodestyper | Fast arvode Procent av slutpriset Provisionstrappa |
| Antal sålda objekt | 10+ |
| Snitt slutpris | 2 860 000 kr |
| Snitt kvadratmeterpris | 26 000 kr |
| Skillnad mellan utgångspris & slutpris | +4% |
Ska du sälja bostad?
Begär offertSkicka en kostnadsfri offertförfrågan till Hanna-Louise Lundkvist för att jämföra mäklare inför din bostadsförsäljning.
Hanna-Louise Lundkvists verksamhetsområden
Hanna-Louise jobbar som mäklare i Trelleborg och Skurup.
Därför ska du anlita mig
Jag är beredd att göra det där lilla extra för att du ska få den bästa upplevelsen av en fastighetsmäklare samt självklart kunna få det bästa slutpriset som möjligt. Som person är jag kreativ, driven, uppriktig och positiv. Dessa egenskaper kommer väl till hands i mitt yrke som fastighetsmäklare. Som både köpare och säljare är jag väl medveten om att det ligger mycket kärlek och engagemang i en affär, därför kan ni förvänta er detsamma av mig.
Jag är alltid tillgänglig för att kunna erbjuda dig den bästa servicen och jag arbetar på ett sätt som jag själv skulle velat uppleva som kund. Vill man lyckas i kvadrat kan man inte tänka fyrkantigt!
Jag har arbetat på Erik Olsson sedan 2015 och har absolut inga tvivel om att vi erbjuder marknadens bästa och mest välutvecklade mäklartjänst. Med hjälp av metoden har vi gett våra säljare bäst betalt i 11 år i rad enligt ett oberoende värderingsföretag (UC).
Mitt mål är att erbjuda en innovativ mäklartjänst som minimerar oron under processens gång för alla inblandade samt en förstklassig affär på alla möjliga vis. Jag brinner av att slå försäljningsrekord och att du som säljare eller köpare ska vara så pass nöjd att du kan rekommendera mig vidare till dina nära och kära.
Det här skiljer mig från andra mäklare
Du som bostadssäljare bör anlita mig för att jag kommer att ge dig en trygghet genom hela processen, ärlighet och engagemang från start samt bäst betalt i slutändan. För mig är det väldigt viktigt att du som säljare känner att du kan lita på att jag kommer att göra allt för att just din affär ska bli den bästa och inte att du känner dig som en i mängden av fastighetsmäklarens affärer.
Gång efter gång har jag bevisat att jag lyckats ge högre slutpriser och slagit flera föreningsrekord.
Jag har ett genuint intresse för fastighetsförmedling och har fått förtroendet att förmedla både bostadsrätter och villor runt om i Skåne.
Jag har bred kunskap om både fastigheter, bostadsrättsföreningar, renoveringar, banker och allt som kan vara betydelsefullt att veta för dig som köpare eller säljare.
Så marknadsför jag mina bostadsförsäljningar
Jag marknadsför mina försäljning som "Snart till salu", "till salu" och "såld".
Genom att marknadsföra bostaden på förhand kan vi samla konkreta spekulanter som vi sedan kan bjuda in till en VIP-visning, då har vi vårt första, av många, förhandlingslägen.
Detta är också en tjänst vi kan använda för att "testa" marknaden och se om prissättningen är korrekt, innan vi annonserar bostaden på Hemnet.
Vi använder oss också av lokal och regional markandsföring för varje objekt - via brevutskick, sociala medier samt annonsplatser på bland annat Hemnet.
Kontakta gärna mig vid frågor eller funderingar. Jag ser fram emot ditt samtal, vi ses!
Fastighetsmäklaren har själv skrivit presentationen.
Kontakta Hanna-Louise Lundkvist
Jämför & hitta bästa mäklaren – helt gratis!Jämför mäklare gratis
Här jobbar Hanna-Louise
Hanna-Louise Lundkvist är verksam som mäklare på följande mäklarkontor.
Vanliga frågor och svar om Hanna-Louise Lundkvist
Hur erfaren är Hanna-Louise som mäklare?
Hur länge har Hanna-Louise jobbat som mäklare?
Vilka arvodestyper erbjuder Hanna-Louise?
Vilka typer av bostäder säljer Hanna-Louise?
I vilka områden jobbar Hanna-Louise?
Vad ligger Hanna-Louises genomsnittliga slutpriser på?
Vad ligger Hanna-Louises genomsnittliga kvadratmeterpriser på?
Hur stor är skillnaden mellan utgångspris och slutpris för Hanna-Louise?
Vad tycker kunderna om Hanna-Louise?
Kunder beskriver Hanna-Louise Lundkvist som:
- stark personkemi med kunden
- snabba och smidiga affärer
- bostäder sålda redan inom en vecka
- lokalt kontaktnät och erfarenhet i området
- social, trevlig och generös med bra tips
Hon har betyget 4,2 av 5 baserat på verifierade omdömen hos MäklarOfferter.
