Om Björn Kangas
Vilken är den främsta anledningen till att man ska anlita Björn?
Jag heter Björn Kangas och har mycket stor erfarenhet av försäljning i alla dess former. Jag är idag hårt arbetande mäklare på BOSTHLM vilket jag stormtrivs med.
En bostadsaffär är en av de största sakerna man gör i livet vilket gör valet av mäklare extra betydelsefullt. Jag har enorm erfarenhet efter mer än 1000 försäljningar och har ett mycket stort kundregister i söderort med kunder som aktivt söker mig för att hitta en bostad. Sen har vi på Bosthlm Stockholms absolut bästa markandsföring, hemsida, fotografer, styling m.m. Allt för att maximera ditt slutpris.
Vad skiljer Björn Kangas från andra mäklare?
Jag är alltid väldigt anträffbar och tycker det är väldigt viktigt att både säljare och köpare får snabba svar på sina frågor. Jag är väldigt driven och gör alltid det där lilla extra som gör skillnad. Att vara flexibel och ha en väl genomtänkt affärsmetod samt mycket god lokalkännedom är A och O för att få absolut bästa slutpris. Jag jobbar alltid för att överträffa dina bästa förväntningar!
Vad har du att säga om området och bostadsmarknaden där du jobbar?
Efter att ha jobbat som mäklare i Söderort sen 2009 känner jag till områdets alla fördelar och vet precis vad alla köpare och säljare vill ha. Jag vet hur nära det är till alla serviceinrättningar och förstås den fina naturen som alla vill ha. Jag vet precis vad man ska framhäva om området för att få högsta möjliga slutpris. Efterfrågan har alltid varit väldigt stort i Söderort och jag har ett enormt kundregister med d människor som ringer mig och vill köpa bostad.
Hur marknadsför Björn sina bostadsförsäljningar?
Framgång är planerad. Att sälja, köpa och förmedla en bostad är en process som består av 100-tals små och viktiga beslut. På BOSTHLM vet vi att slutresultatet är summan av alla de beslut vi fattar under resans gång – och att en lyckad försäljning är långt ifrån en tillfällighet.
Marknadsföringskanaler som ingår:
Hemnet
Hittahem.se
Bostadsdeal.se
Trovit
Bovision
Maximal exponering via sociala medier som Facebook, Instagram.
Ads och banners via Aftonbladet, Expressen, DN m.m (Bonniers bostadsboxen)
Premium foto med fullskärmsbilder i HD-format.
Marknadens mest aktiva kundregister.
Spekulanter som regelbundet söker upp mig för att köpa bostad i söderort.
Interiörfilm, drönarfilm, kvällsfotosamt stylister finns inhouse.
Uppgifterna ovan är lämnade av fastighetsmäklaren själv. Profilen uppdaterades 2023-02-09.

- Bostadsrätter
- Radhus
- Tomter
- Villor
- Stockholm
- Söker du mäklare på andra platser: Hitta mäklare
- Fast arvode
- Rörligt mäklararvode (Fast procentsats)
- Arvodestrappa (Procentrappa)
Björn Kangas
är mäklare på
Är du Björn Kangas?
Logga in och redigera din presentation här.