Vad tycker köpare och säljare om Anders?
Baserat på 1 omdöme har Anders 4,1 / 5 i betyg och 1 rekommendationer.
Vi är nöjda med Anders. Han är en professionell och trevlig mäklare.
| Registrerad sedan | 2003 |
| Antal år som mäklare | 23 år |
| Objektstyper | Fritidshus Radhus/parhus Tomt Villa |
| Arvodestyper | Fast arvode Procent av slutpriset Provisionstrappa |
| Antal sålda objekt | 20+ |
| Snitt slutpris | 9 350 000 kr |
| Snitt kvadratmeterpris | 59 000 kr |
| Skillnad mellan utgångspris & slutpris | +6,8% |
Ska du sälja bostad?
Begär offertSkicka en kostnadsfri offertförfrågan till Anders Carlsson för att jämföra mäklare inför din bostadsförsäljning.
Anders Carlssons verksamhetsområden
Anders jobbar som mäklare i Västra Frölunda, Fiskebäck, Långedrag, Älvsborg, Tynnered, Västra Göteborg och Högsbo.
Presentation
Anders Carlsson har varit registrerad fastighetsmäklare sedan 2003 och är verksam hos Bjurfors Västra Göteborg. Som mäklare i Göteborg arbetar han med förmedling av fritidshus, radhus, tomter och villor. Under de senaste månaderna har han varit verksam i bland annat Göteborg, Västra Frölunda och Älvsborg, med fler.
För bostadssäljare erbjuder han olika arvodesmodeller: fast arvode, procent av slutpriset samt provisionstrappa. Anders har 1 rekommendation från tidigare bostadssäljare.
Kontakta Anders Carlsson
Jämför & hitta bästa mäklaren – helt gratis!Jämför mäklare gratis
Här jobbar Anders
Anders Carlsson är verksam som mäklare på följande mäklarkontor.