MäklarOfferter

Wilhelm Hammarskiöld

Mäklare på HusmanHagberg

Wilhelm Hammarskiöld
HusmanHagberg

Därför ska du anlita mig

Jag heter Wilhelm Hammarskiöld och arbetar som fastighetsmäklare på HusmanHagberg med inriktning på Lidingö. Med en kandidatexamen i företagsekonomi och över tio års erfarenhet som mäklare har jag en stabil grund inom både försäljning och förhandling. Jag är uppvuxen på Lidingö och har bott här större delen av mitt liv, vilket ger mig en naturlig lokalkännedom om områden, skolor, kommunikationer och vardagsnära smultronställen. Kort sagt – jag är en lokal mäklare med Lidingö som hemmaplan.

Som person och i min yrkesroll är jag strukturerad, noggrann och resultatinriktad. Mitt fokus är att skapa trygghet i hela processen och hjälpa både säljare och köpare att fatta genomtänkta beslut. Varje affär är unik, och jag lägger stor vikt vid att vara tillgänglig, lyhörd och transparent genom hela förloppet.

Mitt intresse för bostäder, människor och affärer gör att många uppskattar mitt arbetssätt: snabbt, korrekt och med tydlig kommunikation. Målet är att varje kund ska känna sig nöjd – så nöjd att de gärna rekommenderar mig vidare.

Välkommen att höra av dig om du vill veta mer om bostadsmarknaden på Lidingö eller funderar på nästa steg i din bostadsresa.
Varje fastighetsaffär är unik och jag drivs av utmaningarna. Jag som fastighetsmäklare vill finnas tillgänglig för både köpare och säljare, skapa trygghet och inte lämna något åt slumpen.

Funderar du på att köpa hus eller lägenhet på Lidingö? Här kommer tips på populära områden på ön – Torsvik, Herserud, Näset, Bodal, Larsberg, Dalénum, Rudboda, Skärsätra, Käppala och Brevik.

Välkommen att kontakta mig om du går i sälj- eller köptankar.

Fastighetsmäklaren har själv skrivit presentationen.

Ska du sälja bostad?

Skicka en kostnadsfri offertförfrågan till Wilhelm Hammarskiöld, så att du kan jämföra och välja den bästa mäklaren till din bostadsförsäljning!

Begär offertPil

Din förfrågan skickas specifikt till Wilhelm Hammarskiöld samt andra mäklare som är specialiserade på den typ av objekt du vill sälja. Du kan få upp till fem offerter, helt gratis och ej bindande.

Rekommendationer (0)

Wilhelm har ännu inga rekommendationer. Lämna gärna ett omdöme om du har haft Wilhelm som mäklare.

Lämna omdöme

Här mäklar Wilhelm Hammarskiöld

Wilhelm jobbar som mäklare Lidingö.

Objekttyper

Wilhelm förmedlar följande objekttyper.

Bock
Bostadsrätt
Bock
Fritidshus
Bock
Radhus/parhus
Bock
Tomt
Bock
Villa

Arvodestyper

Wilhelm erbjuder sig att mäkla under följande ersättningsformer.

Bock
Fast arvode
Bock
Procent av slutpriset
Bock
Provisionstrappa
Svårt att välja mäklare? Hitta och jämför mäklare gratisBörja härPil

Kontakta Wilhelm

Ska du sälja bostad? Jämför flera mäklareJämför mäklarePil

Vår unika matchningstjänst hjälper dig att enkelt jämföra och hitta rätt mäklare.

Här jobbar Wilhelm

Wilhelm Hammarskiöld är verksam som mäklare på följande mäklarkontor.

Stjärna4/5
HusmanHagberg LidingöAgavägen 58, 181 55 LidingöBrev lidingo@husmanhagberg.seTelefon 08 - 765 70 90
Tjänsten är gratisInga förpliktelserSpara tid & pengarFå högre försäljningspris
Jämför mäklare