
Vad tycker köpare och säljare om Tor?
Baserat på 1 omdöme har Tor 4,1 / 5i betyg och 1 rekommendationer.
Vi är väldigt nöjda med Tor. Erfaren och stabil mäklare som visste vad han höll på med. En mycket hjälpsam mäklare som gör det lilla extra.
| Registrerad sedan | 1984 |
| Antal år som mäklare | 41 år |
| Objektstyper | Bostadsrätt Fritidshus Radhus/parhus Tomt Villa |
| Arvodestyper | Fast arvode Procent av slutpriset Provisionstrappa |
Ska du sälja bostad?
Begär offertSkicka en kostnadsfri offertförfrågan till Tor Ekström för att jämföra mäklare inför din bostadsförsäljning.
Tor Ekströms verksamhetsområden
Tor jobbar som mäklare i Simrishamn.
Därför ska du anlita mig
Det är viktigt att välja rätt mäklare från start! Här kommer tre starka argument:
** Bästa pris till bästa kund! Min absoluta drivkraft är att få ut bästa pris vid försäljningen av er fastighet! Det är även viktigt att hitta bästa kund, så ni som säljare slipper tråkiga efterspel. Med över 60 års som ledande mäklarfirma, har vi både den erfarenhet och det spekulantregister som krävs!
** Tillgänglighet och kommunikation! Min ambition är att alltid hålla er som säljare uppdaterade genom hela processen och vara tillgänglig oavsett när en fråga dyker upp!
** Starkast marknadsföring! Vi kan erbjuda den i särklass starkaste marknadsföringen, både lokalt och i riket, i tryckta och digitala media. Vi hittar kunder lokalt, i övriga landet och från utlandet.
Det här skiljer mig från andra mäklare
Jag är uppvuxen på orten och representerar andra generationen på Mäklarna Ekström. Detta gör att jag brinner extremt för firman, regionen och er som kunder – det är nöjda kunder som bygger vårt varumärke! Min drivkraft är en styrka för både mig och er som säljare!
Dessutom är jag, med mina nästan 50 år som fastighetsmäklare, den mäklare i trakten med klart längst erfarenhet av att förmedla bostäder på Österlen.
Så marknadsför jag mina bostadsförsäljningar
Vi på Mäklarna Ekström marknadsför våra försäljningsobjekt på ett unikt vis. Sättet vi marknadsför ditt boende är av de främsta faktorerna där vi verkligen skiljer oss från konkurrenterna:
** Annons i vårt eget bostadsmagasin r.o.k (rum & kök). Den når både tillresta spekulanter och de som bor i regionen.
** Annons i rikstidning.
** Extra banner-annons på Internet.
** Kontakt med vårt spekulantregister (inte bara lokal kundkrets!)
** Profilering i sociala medier.
** Stans största skyltfönster på gågatan (och på bankerna).
Ps: all marknadsföring är inkluderad i arvodet och vi tar inga fasta avgifter, utan tar all risk. Vi tar bara betalt när vi har en lyckad försäljning!
Fastighetsmäklaren har själv skrivit presentationen.
Kontakta Tor Ekström
Jämför & hitta bästa mäklaren – helt gratis!Jämför mäklare gratis
Här jobbar Tor
Tor Ekström är verksam som mäklare på följande mäklarkontor.

