
Vad tycker köpare och säljare om Therese?
Baserat på 6 omdömen har Therese 4,6 / 5i betyg och 6 rekommendationer.
Therese beskrivs konsekvent som en mycket trevlig och förtroendeingivande mäklare som sköter försäljningar på ett proffsigt och effektivt sätt. Säljarna upplever henne som kunnig och väl förberedd, hon går noggrant igenom bostaden, guidar genom processen och använder tydliga exempel, prospekt och relevant statistik för att underbygga sina råd. Affärerna upplevs som snabba och smidiga, ibland genomförda inom ett par veckor, och flera säljare lyfter fram att slutpriset blivit över förväntan. Sammantaget framstår Therese som en engagerad och pålitlig mäklare som skapar nöjda kunder och inger stort förtroende.
Sammanfattningen av Thereses omdömen är AI-genererad.
26 november 2020
Sålde bostadsrätt i Trelleborg
Jag rekommenderar Therese som mäklare, hon skötte försäljningen bra. Jag blev nöjd!
10 november 2017
Sålde bostadsrätt i Trelleborg
Väldigt fint bemötande från Therese. Allt sköttes proffsigt och effektivt, försäljningen var klar inom loppet av max 2 veckor.
13 oktober 2017
Sålde bostadsrätt i Trelleborg
Therese gjorde en snabb och smidig affär. Jag är nöjd!
19 maj 2017
Sålde bostadsrätt i Trelleborg
Gick genom lägenheten och guidade oss. Kunnig på sitt område, väl förberedd, hade exempel och papper på prospekt som vi fick. Hon la även fram statistik på vilka firmor som sålt flest lägenheter i Trelleborg.
17 januari 2017
Sålde bostadsrätt i Trelleborg
Therese kändes bra och försäljningen sköttes väldigt bra. Slutpriset var över förväntan och jag är väldigt nöjd.
17 januari 2017
Sålde bostadsrätt i Trelleborg
Vi valde att gå vidare med Therese. Hon är jättetrevlig och inger ett bra förtroende.
| Registrerad sedan | 2005 |
| Antal år som mäklare | 20 år |
| Objektstyper | Bostadsrätt Fritidshus Radhus/parhus Tomt Villa |
| Arvodestyper | Fast arvode Procent av slutpriset |
| Antal sålda objekt | 10+ |
| Snitt slutpris | 2 070 000 kr |
| Snitt kvadratmeterpris | 22 000 kr |
| Skillnad mellan utgångspris & slutpris | +6% |
Ska du sälja bostad?
Begär offertSkicka en kostnadsfri offertförfrågan till Therese Lundahl för att jämföra mäklare inför din bostadsförsäljning.
Therese Lundahls verksamhetsområden
Therese jobbar som mäklare i Trelleborg.
Därför ska du anlita mig
Med snart 18 år som mäklare i Trelleborgs kommun får ni genom mig tillgång till kunskap, erfarenhet och lokalkännedom som jag tror få andra mäklare kan erbjuda. Och med Länsförsäkringar i ryggen ger vi dig en trygg och tillförlitlig tjänst med möjlighet till anpassningar för just dina behov!
Ni ska inte bara få bäst betalt för er bostad - vägen dit ska också vara professionell och trygg.
Det här skiljer mig från andra mäklare
Det viktigaste i mitt jobb tycker jag är att vara lyhörd, flexibel och tydlig gentemot alla inblandade. Ingen affär är en andra lik och jag gör alltid mitt yttersta för att både säljare och köpare ska få bästa service. Jag har jobbat som fastighetsmäklare sedan 2001 i Trelleborgs kommun och har gjort lite över 750 bostadsaffärer under dessa åren. Enligt senaste mätningarna är jag en av de mäklare i kommunen som säljer flest bostäder... men aldrig får detta vara fokus. Fokus ska alltid vara kvalitén på tjänsten. Vi på Länsförsäkringar Fastighetsförmedling lever efter ledorden; engagerat, rutinerat och lokalt. Hoppas jag får förtroendet att sälja din bostad.
Så marknadsför jag mina bostadsförsäljningar
Bra marknadsföring och bred marknadsföring är av största vikt. Men ibland också nischad för att rikta sig mot en specifik målgrupp, vilket kan vara av vikt om man säljer t.ex. jordbruk eller hästgårdar.
Bostadssajter på nätet som Hemnet ger alltid en god grund. Sedan använder vi oss mycket av sociala medier som Facebook och Instagram där vi "letar upp" dom kunder som mer aktivt letar bostad i kommunen.
Presentationen av bostaden vill vi håller hög kvalité med både bra bilder, text och planlösning. Vi använder alltid en professionell fotograf. Har Ni speciella önskemål om t ex styling eller skymningsbilder, så erbjuder vi självklart detta.
Fastighetsmäklaren har själv skrivit presentationen.
Kontakta Therese Lundahl
Jämför & hitta bästa mäklaren – helt gratis!Jämför mäklare gratis
Här jobbar Therese
Therese Lundahl är verksam som mäklare på följande mäklarkontor.

Vanliga frågor och svar om Therese Lundahl
Hur erfaren är Therese som mäklare?
Hur länge har Therese jobbat som mäklare?
Vilka arvodestyper erbjuder Therese?
Vilka typer av bostäder säljer Therese?
I vilka områden jobbar Therese?
Vad ligger Thereses genomsnittliga slutpriser på?
Vad ligger Thereses genomsnittliga kvadratmeterpriser på?
Hur stor är skillnaden mellan utgångspris och slutpris för Therese?
Vad tycker kunderna om Therese?
Kunder beskriver Therese Lundahl som:
- proffsigt och effektivt arbetssätt
- snabba och smidiga affärer
- väl förberedd med exempel och prospekt
- kunnig och tydlig guidning genom bostaden
- inger starkt förtroende och är väldigt trevlig
Hon har betyget 4,6 av 5 baserat på verifierade omdömen hos MäklarOfferter.