Om Karin Sjögren
Vilken är den främsta anledningen till att man ska anlita Karin?
När jag förmedlar en bostad utgår jag alltid från vad som är viktigast för dig som säljare. Varje affär är unik och kräver ett stort personligt engagemang, med noggranna förberedelser. En drivkraft för mig är mitt brinnande intresse för att hjälpa både säljare och köpare på ett tryggt sätt genom hela försäljningsprocessen och alltid ge det lilla extra för att överträffa kundens förväntningar.
Vad skiljer Karin Sjögren från andra mäklare?
Jag bor i Vallentuna sedan mer än 30 år tillbaks vilket innebär att jag har god lokalkännedom och ett brett kontaktnät. När jag förmedlar en bostad utgår jag alltid från vad som är viktigast för dig som säljare. Min ambition är att både säljare och köpare skall känna sig nöjda när affären är klar. Varje bostadsaffär är unik och jag jobbar hårt för att din bostad skall säljas snabbt, tryggt och till ett högt försäljningspris. Jag finns alltid tillgänglig på telefon och sms.
Hur marknadsför Karin sina bostadsförsäljningar?
Vi på Jägholm Norrortsmäklarna marknadsför din bostad på nästa alla de kända bostadssidorna som finns på nätet samt sociala medier.
Detta med säljande texter, riktigt bra bilder från våra proffsfotografer och med all den fakta som kan intressera dina spekulanter.
Bland det viktigaste förutom denna marknadsföring är vårt alltid färska kundregister över spekulanter vilka letar bostad i just ditt område. En del försäljningar behöver vi inte ens lägga ut på marknaden utan de säljs direkt via kundregistret om köpare och säljaren kommer överens redan innan bostaden går ut till allmän visning.
Uppgifterna ovan är lämnade av fastighetsmäklaren själv. Profilen uppdaterades 2021-10-08.
- Bostadsrätter
- Fritidshus
- Radhus
- Tomter
- Villor
- Danderyd
- Norrtälje
- Täby
- Vallentuna
- Österåker
- Söker du mäklare på andra platser: Hitta mäklare
- Fast arvode
- Rörligt mäklararvode (Fast procentsats)
- Arvodestrappa (Procentrappa)


“Karin är en positiv mäklare som jag absolut rekommenderar! Hon var naturlig, lättsam och enkel att prata med. Hon fick mitt hus sålt till ett bra pris och jag blev mycket nöjd!”
- Hans S. säljare av radhus/parhus i Vallentuna

För dig som vill anlita den BÄSTA mäklaren


“Karin var förtroendeingivande. Hon hade bra tankar och en fungerande strategi - hon anpassade sig efter målgruppen. Jag blev nöjd och jag rekommenderar Karin som mäklare!”
- Benny W. säljare av villa i Vallentuna

För dig som vill anlita den BÄSTA mäklaren


“Karin är en väldigt trevlig mäklare. Hon skötte försäljningen mycket bra och jag är nöjd. Jag kan rekommendera andra att välja Karin!”
- Göran S. säljare av radhus/parhus i Vallentuna

För dig som vill anlita den BÄSTA mäklaren


“Karin gjorde en bra presentation och vi blev utmärkt bemötta. Vi är väldigt nöjda med priset som vi fick för vår bostad.”
- Freyr B. säljare av radhus/parhus i Vallentuna

För dig som vill anlita den BÄSTA mäklaren
Karin Sjögren
är mäklare på
Är du Karin Sjögren?
Logga in och redigera din presentation här.