Min personlighet kan beskrivas med många järn i elden. Har varit framgångsrik idrottskvinna i mitt tidigare liv. Nu är skidorna lagda på hyllan vilket dock inte betyder att jag lagt mig på latsidan, tvärt om! Jag är tävlingsinriktad och med fullt fokus framåt vilket jag verkligen drar nytta av i val av yrke. Min drivkraft är att varje affär alltid skall avslutas med nöjda parter och målsättningen är att du som kund, efter avslutad affär, vill rekommendera mig till dina vänner.
Fastighetsmäklaren har själv skrivit presentationen.
Begär offertVad skiljer dig från andra mäklare?
Sedan 2019 har jag varit mäklare i Östersund och det har varit full fart framåt sedan dag ett. Två av de fyra åren (2020 och 2022) har jag både varit Östersunds mest säljande mäklare men också Jämtlands län. Fokus för mig har dock aldrig varit antal affärer, de har kommit på "köpet" av nöjda kunder. Jag är stolt att ha sålt så många bostäder som jag gjort och samtidigt haft riktigt nöjda kunder.
Hur marknadsför du dina bostadsförsäljningar?
Jag tycker att bilderna är A och O i en presentation, därför kan jag redan innan fotografering (som utförs av en professionell fotograf) ge dig tips och råd. En enklare styling kan man tänka sig. Jag har också samarbete med flera stylinbolag i Östersund och finns här för råd och stöttning.
Att annonsera på hemnet är en självklarhet för mig än så länge och jag gillar absolut den tjänst som de kallar "kommande".
Rekommendationer (8)
Josefin Dahlsten har fått följande rekommendationer från tidigare säljare och köpare.
Josefin är en bra mäklare som är kunnig inom området. Hon ingav ett bra intryck och hade en bra kundkrets sedan tidigare. Rekommenderar!
Josefin är en jättebra mäklare på precis alla sätt. Hon är rak och tydlig, informativ och det kändes så tryggt att sälja med henne. Kan starkt rekommendera henne!
Josefin var sig själv och gjorde sig inte till vilket jag uppskattade. Hon var saklig och det var lätt att föra en dialog med henne. Rekommenderar!
Josefin var väldigt engagerad, drog i många trådar och var flexibel. Bostaden blev såld innan visning och hon tog sig tiden att ha visningarna enskilt och försäljningen gick väldigt smidigt. Vi fick dessutom mycket mer i slutpris än vad vi trott vilket vi är nöjda med. Vi rekommenderar Josefin som mäklare!
Objekttyper
Josefin förmedlar följande objekttyper.
Arvodestyper
Josefin erbjuder sig att mäkla under följande ersättningsformer.
Bli matchad med rätt mäklare för just din bostadsförsäljning.
Börja härKontakta Josefin
Vår unika matchningstjänst hjälper dig att enkelt jämföra och hitta rätt mäklare.
Här jobbar Josefin
Josefin Dahlsten är verksam som mäklare på följande mäklarkontor.
