Om Frida Selling
Vilken är den främsta anledningen till att man ska anlita Frida?
Jag älskar mitt jobb som fastighetsmäklare och har stor passion för yrket samt flera års erfarenhet av service och försäljning. För mig är det extremt viktigt att alla mina kunder känner sig trygga genom processen. Detta genom god kommunikation, kunskap och ett extra öga för detaljer.
Vad skiljer Frida Selling från andra mäklare?
Det som skiljer mig från övriga mäklare i mitt område är att jag alltid har tre öppna visningstillfällen, varav en söndagsvisning från 12:00-16:00. Detta för att maximera antalet visningsbesökare samt för att kunna ge bästa service till alla spekulanter, potentiella budgivare och köpare. Under 10 år i rad har alla försäljningar via Erik Olsson Fastighetsförmedling fått högst slutpriser. Under 2017 fick vi i Stockholm ett snitt på 5,1% högre slutpriser än övriga mäklerier i branschen. Detta genom en granskning från det oberoende företaget UC Bostadsvärdering.
Hur marknadsför Frida sina bostadsförsäljningar?
Alla mina försäljningar marknadsförs genom betalda annonser i sociala medier, på Hemnet och erikolsson.se. Utöver detta marknadsförs bostaden även i närområdet samt genom specialutformade flyers. Tanken med all marknadsföring är såklart att synas överallt för att maximera exponeringen och därmed få flest spekulanter på visning. Alla spekulanter kan vara en potentiell budgivare.
Uppgifterna ovan är lämnade av fastighetsmäklaren själv. Profilen uppdaterades 2023-05-10.
- Bostadsrätter
- Fritidshus
- Radhus
- Villor
- Solna
- Stockholm
- Söker du mäklare på andra platser: Hitta mäklare
- Fast arvode
- Rörligt mäklararvode (Fast procentsats)
- Arvodestrappa (Procentrappa)


“Jag valde Frida Selling som mäklare för att hon ingav mest förtroende, hon verkade ha lite mer energi än andra. Hon kändes helt enkelt bäst. Frida var optimistisk genom försäljningen och hon hon skötte det bra. Jag rekommenderar Frida som mäklare.”
- John E. säljare av bostadsrätt på Essingen

För dig som vill anlita den BÄSTA mäklaren


“Frida gav ett bra intryck och var bra påläst. Hon var lyhörd och tillmötesgående, vilket vi uppskattade mycket. Vi blev nöjda och rekommenderar henne verkligen.”
- Anders K. säljare av bostadsrätt på Kungsholmen

För dig som vill anlita den BÄSTA mäklaren


“Frida var väldigt hängiven vilket märktes och vi har haft väldigt bra kontakt under hela processen. Frida har skött sitt åtagande mycket mycket väl. Vi är mycket nöjda.”
- Kerstin N. säljare av bostadsrätt på Essingen

För dig som vill anlita den BÄSTA mäklaren
Frida Selling
är mäklare på
Är du Frida Selling?
Logga in och redigera din presentation här.