MäklarOfferter

Alexander Sjödin

Mäklare på Fastighetsbyrån

Alexander Sjödin
Fastighetsbyrån

Därför ska du anlita mig

Jag är den mäklare som säljer flest bostäder i Östra Göinge och har därför bäst koll på vilka köpare som aktivt söker just din typ av fastighet, vilket skapar bästa möjliga förhandlingsläge för dig som säljare.

Det här skiljer mig från andra mäklare

Min starka lokala förankring kombinerat med Fastighetsbyråns rikstäckande nätverk gör att jag både känner den lokala marknaden och samtidigt når köpare från hela Sverige som söker sig till området.

Så marknadsför jag mina bostadsförsäljningar

Jag arbetar med en kombination av lokal närvaro, ett ständigt uppdaterat spekulantregister via Fastighetsbyrån, digital annonsering och nationell marknadsföring. Vi använder även Hemnet, men cirka 50 % av bostäderna vi säljer i kommunen förmedlas redan via matchning och vårt spekulantregister, det är ofta där de bästa affärerna skapas i den mer svårnavigerade marknad som råder just nu.

Fastighetsmäklaren har själv skrivit presentationen.

Ska du sälja bostad?

Skicka en kostnadsfri offertförfrågan till Alexander Sjödin, så att du kan jämföra och välja den bästa mäklaren till din bostadsförsäljning!

Begär offertPil

Din förfrågan skickas specifikt till Alexander Sjödin samt andra mäklare som är specialiserade på den typ av objekt du vill sälja. Du kan få upp till fem offerter, helt gratis och ej bindande.

Rekommendationer (0)

Alexander har ännu inga rekommendationer. Lämna gärna ett omdöme om du har haft Alexander som mäklare.

Lämna omdöme

Här mäklar Alexander Sjödin

Alexander jobbar som mäklare i Östra Göinge och Hässleholm.

Objekttyper

Alexander förmedlar följande objekttyper.

Bock
Bostadsrätt
Bock
Fritidshus
Bock
Radhus/parhus
Bock
Tomt
Bock
Villa

Arvodestyper

Alexander erbjuder sig att mäkla under följande ersättningsformer.

Bock
Fast arvode
Bock
Procent av slutpriset
Bock
Provisionstrappa
Svårt att välja mäklare? Hitta och jämför mäklare gratisBörja härPil

Kontakta Alexander

Ska du sälja bostad? Jämför flera mäklareJämför mäklarePil

Vår unika matchningstjänst hjälper dig att enkelt jämföra och hitta rätt mäklare.

Här jobbar Alexander

Alexander Sjödin är verksam som mäklare på följande mäklarkontor.

Fastighetsbyrån Östra Göinge
Stjärna4,1/5
Fastighetsbyrån Östra GöingeÖstra Järnvägsgatan 1, 280 60 BrobyBrev ostragoinge@fastighetsbyran.seTelefon 044 - 419 16
Tjänsten är gratisInga förpliktelserSpara tid & pengarFå högre försäljningspris
Jämför mäklare