Om Elin Desax
Vilken är den främsta anledningen till att man ska anlita Elin?
Jag är som person ambitiös och utåtriktad och gör mitt yttersta för att alla parter ska bli mer än nöjda. Min ambition är att överträffa kundens förväntningar för att efter avslutad affär bli rekommenderad till vänner och bekanta.
Vad skiljer Elin Desax från andra mäklare?
Jag anser att varje försäljning är unik och försöker utgå från vad som krävs för att nå bästa möjliga resultat för just din försäljning. Jag försöker visa mitt engagemang genom att göra det där "lilla extra", ibland innebär det att finnas tillgänglig för kontraktsskrivningar på udda tider eller platser, ibland innebär det att komma med matleverans till sjuka kunder. Mitt mål är att både köpare och säljare ska vara nöjda efter avslutad affär.
Hur marknadsför Elin sina bostadsförsäljningar?
På HusmanHagbergs hemsida och i vårat eget skyltfönster men även på Hemnet m.m. Jag hänger även upp en annons i SEB:s lokal samt i deras digitala monitor. Marknadsför i form av annonser på Facebook och Instagram samt målgruppsanpassade reklamutskick. Utöver detta matchar jag varje bostad mot vårat spekulantregister. Bilderna fotas av professionella fotografer.
Uppgifterna ovan är lämnade av fastighetsmäklaren själv. Profilen uppdaterades 2023-05-10.
- Bostadsrätter
- Fritidshus
- Radhus
- Tomter
- Villor
- Nykvarn
- Södertälje
- Trosa
- Söker du mäklare på andra platser: Hitta mäklare
- Fast arvode
- Rörligt mäklararvode (Fast procentsats)
- Arvodestrappa (Procentrappa)


“Elin Desax skötte försäljningen jättebra och jag blev nöjd!”
- Anette K. säljare av villa

För dig som vill anlita den BÄSTA mäklaren


“Elin var jättebra som mäklare. Hon informerade och hade bra kontakt med mig och jag blev så nöjd. Rekommenderar henne verkligen!”
- Mats W. säljare av bostadsrätt i Södertälje

För dig som vill anlita den BÄSTA mäklaren


“Jag har redan rekommenderat Elin till min mamma! Otroligt personlig och serviceinriktad.”
- Annika K. säljare av villa i Södertälje

För dig som vill anlita den BÄSTA mäklaren


“Elin skötte min försäljning väldigt bra. Hon var trevlig och lyhörd.”
- Kirsi P. säljare av bostadsrätt i Södertälje

För dig som vill anlita den BÄSTA mäklaren
Är du Elin Desax?
Logga in och redigera din presentation här.