Om Carina Pagil
Vilken är den främsta anledningen till att man ska anlita Carina?
Erfarenhet, engagemang och envishet är för mig ledord för en lyckad bostadsaffär. Efter att ha arbetat som fastighetsmäklare sedan 2004 i Göteborg har jag mycket god kunskap om staden, kunderna och förhållandena som råder där. Som person är jag noggrann och strukturerad, i min roll som fastighetsmäklare har jag alltid full fokus på kvalitet och resultat.
Vad skiljer Carina Pagil från andra mäklare?
Jag har ett stort nätverk med kollegor i branschen och har sedan många år tillbaka flera förtroendeuppdrag vilket ger mig en mycket god insikt och kunskap om branschen, hur den utvecklas och blir bättre. Jag är vice ordförande i Mäklarsamfundets krets för Västra Götaland och har suttit i styrelsen för Mäklarsamfundet Sverige.
Vill du också ha en trygg och framgångsrik bostadsaffär? Hör av dig!
Vad har du att säga om området och bostadsmarknaden där du jobbar?
Efter att ha jobbat som mäklare i Göteborg i 18 år, vet jag vad spekulanter söker i de olika stadsdelarna. Många nya bostadsområden har skapats under årens gång och det är spännande att följa utvecklingen.
Jag har tillsammans med mina kollegor på kontoret en stor lokalkännedom i ert område. Vi har mångårig erfarenhet av vår lokala fastighetsmarknad. Vi har även ett brett kundregister som vi kan erbjuda våra kunder.
Hur marknadsför Carina sina bostadsförsäljningar?
Vi marknadsför bostaden digitalt på bl. a. Hemnet, erasweden.com, Hittahem.se samt sociala medier som t ex Facebook, Instagram. ERA Deluxe, vårt digitala marknadsföringspaket ihop med Schibsteds nätverk, ingår också.
Den lokala bearbetningen är också otroligt viktig – vi delar ut vykort till grannarna, visar bostaden i våra skyltfönster och vi sätter upp fina och tydliga Till saluskyltar.
Vi matchar bostaden mot vårt rikstäckande spekulantregister.
Uppgifterna ovan är lämnade av fastighetsmäklaren själv. Profilen uppdaterades 2022-08-29.

- Bostadsrätter
- Fritidshus
- Radhus
- Tomter
- Villor
- Bollebygd
- Borås
- Göteborg
- Härryda
- Mark
- Mölndal
- Visa fler platser...
- Partille
- Söker du mäklare på andra platser: Hitta mäklare
- Fast arvode
- Rörligt mäklararvode (Fast procentsats)
- Arvodestrappa (Procentrappa)


“Carina var jättebra! Hon var trevlig, professionell och svarade alltid i telefon. Vi blev även nöjda med försäljningspriset. Jag har redan rekommenderat andra att välja Carina Pagil som mäklare!”
- Sanja K. säljare av bostadsrätt i Nylöse

För dig som vill anlita den BÄSTA mäklaren


“Carina Pagil är en trevlig och hjälpsam mäklare som jag utan tvekan kan rekommendera vidare. Hon skötte försäljningen jättebra, jag blev så nöjd!”
- Magnus C. säljare av bostadsrätt i Göteborgs Sankt Pauli

För dig som vill anlita den BÄSTA mäklaren
Carina Pagil
är mäklare på
Är du Carina Pagil?
Logga in och redigera din presentation här.